Apšvietimas yra neatskiriamas žmonių veiklos elementas. Šviesa namuose ir viešuosiuose objektuose sparčiai keičiama į LED apšvietimą. LED apšvietimas efektyviau taupo energiją, suteikia ilgesnį tarnavimo laiką. Dalen šviestuvuose sumontuoti itin didelio našumo Samsung kompanijos LED šviesos diodai, kurių našumas yra 100lm/W. Palyginimui senosios kaitrinės lemputės našumas yra 10lm/W.

Jaukiai ir šiltai namų aplinkai svarbu funkcionalus ir apgalvotas apšvietimas. Kiekviena patalpa turi jai būdingų reikalavimų, todėl yra ir skirtingų šviesos šaltinių, kurie kuria skirtingą apšvietimą ir nuotaiką.

DALEN - naujos kartos LED šviestuvai, keičiantys supratimą apie namų ir kitų erdvių apšvietimą. Šie šviestuvai suteikia naujų funkcijų šiuolaikinio gyvenimo kokybei pagerinti.

Žmonės gali kontroliuoti savo aplinką pagal poreikius bei nuotaiką, sukurdami tinkamą atmosferą, atsižvelgiant į tai ką tuo metu veikiama. Tai realizuoti padeda nuotolinio valdymo pultelis, kuris komplektuojamas kartu su šviestuvu. Pultelio pagalba nesunkiai galima keisti apšvietimo scenarijus, įjungti ar išjungti šviestuvą. Kadangi DALEN šviestuvų veikimas pagrįstas LED technologija, jo energijos sąnaudos yra itin mažos. Atsižvelgiant į tai jame realizuota “Night light” funkcija. Nustačius šią funkciją, šviestuvas skleidžia vos matomą šviesą. Tai gali padėti užmigti vaikams ar svetainėje matyti daiktų siluetus visiškoje tamsoje. Sleep klavišas leis užmigti šviesoje. Šviesa nuolatos slops tol, kol išsijungs. Taip pat gali būti keičiamas spalvinis spektras ir šviesos intensyvumas (apie tai išsamiau papasakosime šiame straipsnyje). Svarbu ir tai, kad kai kurias funkcijas galima keisti ir junginėjant šviesą jungtuku. Per mažiau nei 2 sekundes įjungus, išjungus ir vėl įjungus šviestuvą, keisis jo apšvietimo scenarijai.

Šviesos spalvos temperatūra turi didelę įtaką biologiniam žmonių poveikiui, vizualiniam komfortui, nuotaikai, užduotims ir kūrybiškumui.

Dalen šviestuvai gali būti naudojami:

dinamiškam interjero apšvietimui;
visuomeniniuose objektuose;
sveikatos priežiūros ir senelių namuose.
Nuotolinio valdymo pulteliu gali būti keičiama apšvietimo spalva nuo šiltai baltos (2700K) ar neutralios (4000K) iki šaltai baltos spalvos (6500K). Pagal nuotaiką, poreikius ar paros metą. Moksliškai įrodyta, kad priklausomai nuo skirtingo spalvinio spektro apšvietimo, žmogaus biologinis aktyvumas ir nuotaika atitinkamai gali keistis. Tai yra tiesiogiai susiję ir su saulės ciklu. 4000K – 6000K veikia stimuliuojančiai. Toks apšvietimas tinkamas keliantis ryte ar dirbant įvairius darbus. 2700K - 3500K veikia raminančiai, todėl puikiai tinka prieš miegą ar vakarojant su draugais.

Iliustracija. Paros ciklas pagal spalvinę temperatūrą ir DALEN šviestuvų galimybės reguliuoti spalvinį spektrą.

Iliustracija. Šviesos intensyvumo reguliavimas (dimeriavimas).

Taip pat distancinio valdymo pultelio pagalba galima keisti ir šviesos intensyvumą, pritaikant jį prie atitinkamos veiklos, sukuriant komfortišką apšvietimą. Tai puikiai dera su spalvinio spektro parinkimu, nes šiltos spalvos apšvietimo dažniausiai norisi silpnesnio, o šalto spalvinio spektro – intensyvesnio.

Vienas iš didelių šio gamintojo šviestuvų privalumų yra aukštas atkuriamasis šviesos indeksas (CRI85). Tai reiškia, kad spalvos prie tokio apšvietimo bus natūralios ir ryškios. Taip pat labai svarbu, kad DALEN šviestuvai nemirga, dėl to nevargina akių, o toks apšvietimas yra komfortiškas ir nekenkia regėjimui.

Iliustracija. Apšvietimo (spalvų) skirtumas tarp CRI70 ir CRI85.

Kairėje - šviestuvas, turintis mirgėjimą. Dešinėje – Dalen šviestuvas, kuris šviečia tolygiai.

Dalen ekspoziciją rasite atvykę pas mus - Draugystės g.19, Kaunas.

Dalen šviestuvų asortimentą rasite čia: https://e-sviestuvai.lt/paieska?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=dalen&ssa_submit=