Kiekvienas iš mūsų stengiamės jog tiek namų vidus tiek išorė atrodytų nepriekaištingai, tačiau vos saulė nusileidžia – pusės pastangų nebesimato. Profesionaliai derinant architektūrinius ir dekoratyvinius šviestuvus, galima gauti tikrai puikių, žada atimančių rezultatų.

Kam reikalingas lauko apšvietimas

Visiems žinoma, jog pirmasis įspūdis yra be galo svarbus ir jį pakeisti būna kiek kebloka. Kai į Jūsų namus pasibeldžia svečiai – jie jau turi susidarę pirmąjį įspūdį, kurį sukuria pats pirmasis juos pasitikęs - Jūsų kiemas.

Lauko apšvietimas – be galo svarbus aspektas, kadangi didžioji dalis žmonių dienos metu dirba ir į namus sugrįžta tik saulei leidžiantis – lauko kiemeliu galima pasimėgauti tik vakarais, o kad netektų tenkintis blausia mėnulio šviesa – į pagalba pasitelkiami lauko šviestuvai. Apšvietimas ne tik įgalina naudotis Jūsų lauko erdvėmis vakarais, tačiau taip pat eksterjerui jis suteikia esminių pokyčių, leidžia Jūsų nuosavybei suspindėti, išskiria ją iš aplinkinių. Jis netik padidina estetinį eksterjero grožį, bet taip pat padidina saugumo lygi, ko pasekoje Jūs jausitės kur kas geriau bet kuriuo paros metu.

Kaip tinkamai pasirinkti

Siekiant jog lauko apšvietimas atliktų tiek estetinę tiek saugumo paskirtį, bei atitiktų kitus reikalavimus - svarbu viską įvertinti kuo ankstesniame statybų etape. Kuo ankstesniame statybų etape projektuojamas apšvietimas – tuo mažesnė tikimybė, jog bus nukrypta nuo pradinės idėjos, nereikės sukti galvos kaip papildomai išvesti keletą kabelių, ir ieškoti kompromisų. Iš anksto numatant apšvietimo išdėstymą, galima išvengti pavojų atsirandančių dėl netinkamai išvestos elektros, kabelių, oro sąlygas išgyvenančių numestų prailgintojų kuriems drėgmės ir temperatūrų svyravimai yra žalingi.

Tam kad apšvietimas būtų suprojektuotas tinkamai – rekomenduojama į pagalbą pasitelkti savo sričių profesionalus.
Siekiant maksimalaus išbaigtumo efekto – vertėtų eksterjerą derinti su interjeru.

 


Funkcinis apšvietimas

Viena iš lauko apšvietimo funkcijų – saugumo užtikrinimas.

Renkantis šviestuvus svarbu žiūrėti, jog pastarieji atitiktu Jūsų keliamus tikslus. Išsiaiškinti kurie šviestuvai Jums tinkamiausi, padės e-sviestuvai.lt kolektyvas, aptarę koks šviestuvų galingumas, bei šviesos kiekis reikalingas, parinksime Jums tinkamiausią sprendimą. Šviestuvų ekonominę klasę derėtų rinktis priklausomai nuo naudojimo intensyvumo. Įvertinus poreikius, taip pat renkamas ir apšvietimo pajungimas, kuris galimas keturių rūšių: įsijungimas naudojant laiko rėlę (iš anksto nustačius valandas kada šviestuvai turėtų įsijungti/išsijungti), foto rėlę (įsijungimas/išsijungimas priklausomai nuo šviesumo lygio), judesio jutiklį ar mechaninį jungiklį.

Dekoratyvus apšvietimas

Šiomis dienomis žmonės ima galvoti ne tik kaip funkciškai išdėstyti šviestuvus, kad pastarieji apšviestų nuosavybę. Imama skirti dėmesio kaip pasitelkiant apšvietimą išryškinti aplink augančius augalus. Vis dažniau šviestuvai pasitelkiami siekiant sukurti paslaptingą pojūtį - apšviečiami medžiai, kurie meta nepakartojamus šešėlius.

Pakankamai svarbu neperkrauti erdvės šviesa, kadangi lauke reikalingas apšvietimo lygis yra kur kas žemesnis, nei patalpose, o be to, juk kur kas jaukiau yra blausioje prieblandoje, nei intensyviai apšviestoje erdvėje. Žinoma labai svarbu ir tęstinumas renkantis šviestuvų modelius, stilių.
Norintiems įdomesnių sprendimų – rekomenduojama derinti dekoratyvinius šviestuvus su akcentiniais.

Taupus apšvietimas

Vėlyvą rudenį, žiemą, kai apie du trečdalius paros vyrauja tamsa, taupus erdvių apšvietimas tampa itin aktualus. Ar pamenate šviestuvus su senosiomis kaitrinėmis lemputėmis? Jos visiškai neefektyvios, nes iš elektros energijos pagamina didžiąją dalį šilumos, bet ne šviesos (paradoksalu, ar ne?). Šviestuvai su LED lemputėmis visą energiją konvertuoja į šviesą – tai esminė jų taupumo ir sėkmės paslaptis. LED pasižymi ilgu tarnavimo laiku, geru šviesos efektyvumu, fiziškai mažu dydžiu, ilgaamžiškumu, nesudėtinga instaliacija, bei ekonomiškumu.

E-sviestuvai.lt siūlomi lauko apšvietimo sprendimai

Kadangi patirtį perduoti straipsniais gan sudėtinga – kviečiame atvykti ir prie kavos puodelio aptarti Jūsų poreikius bei padėti rasti sprendimą kartu. E-sviestuvai.lt siūlomas platus šviestuvų asortimentas atitiks net ir įnoringiausio kliento pageidavimus.

E-sviestuvai.lt siūlomą lauko šviestuvų asortimentą rasite čia:
https://e-sviestuvai.lt/306-lauko-sviestuvai

Šiame straipsnyje pateikta informacija ir nuotraukos yra UAB Jovesa nuosavybė, kurią naudoti tretiesiems asmenims griežtai draudžiama.